Mylėkite save ir savo odą.
Natūralios odos ekosistemos palaikymas yra labai svarbus sveikai, švytinčiai odai. Tačiau be švaraus ir sveiko vidaus – nebus ir sveikos odos.
Kas yra sveika oda?
Odos būklę lemia daugybė kasdienių faktorių, kaip metų laikas, vyraujantis klimatas, aplinkos užterštumas, žalingi įpročiai ar mityba, stresas, nuovargis, įvairios ligos, traumos ir kitos priežastys.
Oda – yra didžiausias kūno organas. Oda sudaryta iš epidermio (antodė), tikrosios odos (derma) ir poodžio (hipoderma). Oda sveria 3–4 kg, sudaro 6–7 proc. kūno svorio, epidermis sveria 0,5 kg. Bendras odos plotas – apie 2 m2. Tikrosios odos storis – 0,5–4,75 mm. Poodžio storis nevienodas ir priklauso nuo riebalų sluoksnio storio. Oda atlieka daug funkcijų, tokias kaip: apsauginė, imunologinė, termoreguliacinė, ekskrecinė, rezorbcinė, jutimo, estetinė bei kitos funkcijos.
Mūsų oda puikiai apsaugo mus nuo infekcijų, ligų, UV spindulių, taršos ir kitų kasdienių faktorių. Vis dėlto net stipriausiai mūsų organizmo apsaugai reikia mūsų pagalbos, kad ši galėtų atrodyti ir jaustis geriausiai. Svarbiausia rūpintis savo oda, reikia ne tik suprasti, kaip ji veikia, bet ir išmokti mylėti save ir savo organizmą.
Tuo norime pasakyti, kad pusiausvyra yra ypatingai svarbi siekiant turėti sveiką būklę. Nepriklausomai nuo odos tipo, sveika oda labiau linkusi kovoti su senėjimo požymiais, nuovargiu bei tamsiais poakiais.
Nesveika oda: priežastys
Tais atvejais, kai oda yra pažeista, nusilpusi ar nualinta, gali pasireikšti įvairios odos problemos. Nekontroliuojami žalingi kasdieniai faktoriai, slopina natūralią odos ekosistemą, todėl nespėjus laiku susirūpinti savo oda, atkurti odą, kad ji vėl taptų sveika ir spindinčia gali būti labai sunku.
Dažniausios priežastys yra:
Negeriant pakankamai skysčių, sumažėja odos pajėgumas pašalinti toksinus
Praleidžiant per daug laiko saulėje be apsauginių priemonių, padidiname riziką pažeisti odą bei susirgti tam tikromis ligomis
Oro kondicionierius, šildymas ir prasta oro kokybė – gali paskatinti odos sausėjimą, porų užsikimšimą
Reguliarus rūkymas laikui bėgant gali paskatinti odos spalvos pasikeitimus
Užkimštos poros sutrikdo odos ekosistemą
Per didelis alkoholio ir greito maisto vartojimas skatina laisvuosius radikalus
Nesveika oda: simptomai
Nors yra šimtai galimų odos ligų, kai kurios yra labiau paplitusios nei kitos, pavyzdžiui – egzema, psoriazė ir saulės nudegimai. Daugeliui šių odos nusiskundimų būdingi bendri simptomai, įskaitant:
- Raudona, dėmėta oda.
- Pūslelės.
- Lupimasis ar niežėjimas.
- Netolygi tekstūra.
- Lėtas žaizdų gijimas.
Laimei, dauguma šių atvejų yra lengvi, o pritaikydami paprastus gyvenimo būdo pokyčius ir reguliariai prižiūrėdami odą, galite greitai atkurti sveiką, spindinčią odą, kurios nusipelnėte.
Nesveika oda: maži pokyčiai, kuriuos galime padaryti.
Sveika oda yra ne tik atsparesnė ligoms ir galimiems sutrikimams, bet ir puikiai atrodo. Keletas paprastų gyvenimo būdo pokyčių gali suteikti taip reikalingą postūmį sveikos odos link.
Šeši patarimai, kaip rūpintis savo oda:
Naudojant bent 15 (arba didesnį) SPF, galima sumažinti UVA ir UVB spindulių daromą žalą
Vienintelis būdas išvengti rūkymo žalos yra visiškai atsisakyti šio įpročio. Yra daug būdų, kaip tai padaryti lengviau
Grynas oras naudingas ne tik odai, bet ir visam kūnui. Praleidus bent 30 minučių per dieną lauke, oda bus gaivesnė
Jūsų odos tipą atitinkančių odos priežiūros produktų naudojimas
Geriant daug vandens ir valgant naudingesnį maistą, kuriame gausu antioksidantų, stiprinamos odos apsauginės savybės
Viena iš pirmųjų vietų, kurioje pasireiškia streso požymiai, yra oda. Stenkitės pakankamai išsimiegoti bei skirti laiko atsipalaidavimui
Norint, kad oda atrodytų sveikai, labai svarbi tinkama odos priežiūros rutina. Kad ir kaip bebūtų gaila, tačiau daug žmonių vis dar nežino, nuo ko pradėti…
Nors odos priežiūros produktų yra tūkstančiai, norint, kad oda atrodytų ir būtų sveika, produktai nebūtinai turi būti labai brangūs ar populiarūs.Nesvarbu, kokius produktus naudosite, pateiktas trijų etapų metodas yra puikus būdas išlaikyti nuostabią odos savijautą, veikiant natūraliems procesams.